>Кітонє замінив Оболєнського, котрий зараз є командиром 2-го корпусу НГУ “Хартія”.
Новий командир бригади брав участь у Слобожанському контрнаступі Сил оборони України та операції з оборони Бахмута / фото 13 Бригада Національної гвардії України “Хартія”
Новим командиром 13-ї бригади Національної гвардії України “Хартія” став Даніель Кітонє (позивний “Куба”). Про це повідомили на сторінці бригади у Facebook.
Він раніше був командиром одного з батальйонів “Хартії”.
“Усвідомлюю відповідальність, що покладається на мене. Обіцяю бути вірним присязі, зберігати бойові традиції, дбати про особовий склад і примножувати славу нашого підрозділу”, – заявив у першій промові Кітонє.
Відео дня
Зазначається, що на урочистій церемонії бойовий прапор бригади новому комбригу передав полковник, нині начальник штабу – перший заступник командира корпусу “Хартія” Максим Голубок (“Альтаїр”).

Урочиста церемонія щодо призначення Даніеля Кітонє командиром бригади / фото 13 Бригада Національної гвардії України “Хартія”

Новий командир є досвідченим військовослужбовцем / фото 13 Бригада Національної гвардії України “Хартія”
У повідомленні додали, що перший комбриг “Хартії” Ігор Оболєнський (“Корнет”) з квітня 2025 року обіймає посаду командира 2-го корпусу Національної гвардії України “Хартія”.
Даніель Кітонє – що відомо про військовослужбовця
Даніель Кітонє народився 27 серпня 1983 року в українському Сімферополі. Більшість свого життя провів у Харкові. Після початку повномасштабної війни РФ в Україну приєднався до 127-ї окремої бригади Територіальної оборони України.
Зазначається, що у складі бригади брав участь у Слобожанському контрнаступі Сил оборони України та операції з оборони Бахмута. З вересня 2022 року Кітонє призначили командиром розвідувального взводу роти контрдиверсійної боротьби, з серпня 2023 військовий став командиром розвідувальної роти.
Після формування 13-ї бригади НГУ “Хартія” приєднався до новоствореного підрозділу.
Як повідомляв УНІАН, у квітні Національна гвардія України створила два корпуси, які очолили командир 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” полковник Денис Прокопенко (Редіс) та командир 13-ї бригади оперативного призначення НГУ “Хартія” полковник Ігор Оболєнський (Корнет).
Вас також можуть зацікавити новини:
- Його схопили, коли йому було 17: Богдан Ковальчук повернувся в Україну після 9 років полону
- Командира “Азова” Прокопенка нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня
- Шмигаль розповів, що буде з українською армією після війни