На найбільшій російській базі зберігання багато артилерії перебувало у найгіршому стані.
У Росії значно зменшилася кількість причіпної артилерії / фото Вікіпедія
Російська Федерація використала майже половину запасів причіпної артилерії на базі зберігання біля міста Щуче, на якій зберігалося приблизно 50% такого виду зброї. Також темпи розконсервації впали у понад чотири рази, якщо порівнювати з 2022 роком. Про це пише Covert Cabal з посиланням на аналіз супутникових фото, передає “Мілітарний”.
Відомо, що база поблизу Щучого (Курганська область РФ) розташована близько за 1800 кілометрів від лінії бойового зіткнення. Її було створено на базі Арсеналу хімічної зброї Міноборони після утилізації запасів хімічної зброї, що було профінансовано Сполученими Штатами Америки.
Оглядачі Covert Cabal підрахували, що на цій базі зберігалося близько 50% усієї причіпної артилерії РФ. 80-90% з цієї зброї перебували у “глибокому зберіганні”.
Відео дня
“Попри те, що це важлива база, вона була однією з найменш пріоритетних у сенсі обслуговування – багато артилерії зберігалося у найгіршому стані”, – додали у “Мілітарному”.
За словами оглядачів, через віддаленість бази супутникові знімки надходять дуже рідко та мають не найкращу якість, тому підрахунок є приблизним та з більшою похибкою.
Дослідники стверджують, що на базі залишилося 2 753 одиниці артилерії з 4 839, які зберігалися до початку повномасштабної війни РФ.
“При цьому у 2022 – першій половині 2023 років артилерія зникала з бази зі швидкістю 72 одиниці на місяць, а з липня 2023 року ці темпи впали до менше ніж 17 одиниць на місяць. Пік розконсервації артилерії впродовж 2022 року можна пояснити створенням великої кількості підрозділів у ході мобілізації, які було необхідно насичувати технікою. Росія тоді створила щонайменше 70 нових полків, кожен з яких потребував по 18-36 артсистем”, – нагадали у матеріалі.
За словами експертів, після цього темп скорочення був стабільним, але недостатнім для компенсації теперішніх витрат артилерії. Проте оглядачі кажуть, що наразі робити оцінку причіпної артилерії, спираючись на супутникові дані, дуже важко. Це пов’язано з тим, що, до прикладу, ствол калібру 152 мм навіть на знімку з найкращою якістю буде лише один піксель шириною.
Читайте також:
Канада оголосила про новий пакет військової допомоги Україні
Військовий підрахував, скільки літаків Су-35 залишилося у Росії
Які регіони Росії в радіусі ураження: експерт оцінив можливості української балістики
Зброя РФ – останні новини
Раніше військовий експерт Павло Лакійчук розповів, яка зброя є страшнішою за балістику для українців. За його словами, для мирних жителів ворожі “шахеди” страшніші навіть за балістичні ракети, адже російські окупанти використовують дуже велику кількість дронів.
“Для населення України найбільшу небезпеку несуть “шахеди”. “Шахеди” та їм подібні небезпечніші навіть, ніж ракети. Тобто, балістика – це небезпечно, крилаті ракети теж небезпечні. Але за рахунок кількості “шахеди” виявляються більш смертоносною зброєю ураження, ніж високотехнологічні вироби”, – зауважив він.
Водночас військово-політичний оглядач Олександр Коваленко відповів, чи здатна Росія знову вдарити “Орєшніком” по Україні. Він нагадав, що після удару “Орєшніком” по Дніпру 21 листопада 2024 року Росія більше не використовувала цю ракету, тоді пропагандисти заявляли, що РФ виготовляє по 25 таких ракет щомісяця.
За словами Клименка, якби Росія справді виробляла 25 “Орєшніків” щомісяця, то вона б у червні 2025 року мала щонайменше 150 таких ракет. Тому відсутність ударів такою зброєю свідчить про те, що у ворога не вистачає цих ракет.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Українські дрони-мисливці вже полюють на ворожі БПЛА глибоко у російському тилу, – OSINT
- Дрони змінили способи ведення війни, але це не шлях до перемоги, – The Times
- Український морський дрон Magura V7 став серйозною загрозою для винищувачів Росії, – NYT