Невиконання обов’язку є порушенням правил військового обліку і передбачає штраф.
Що буде, якщо обемежено придатний військовозобов’язаний не пройшов ВЛК / Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Якщо військовозобов’язаний, який раніше був визнаний обмежено придатним, не встиг перепройти військово-лікарняну комісію (ВЛК) до 5 лютого, він може бути притягнутий до адміністративної відповідальності. Про це в інтерв’ю “Телеграф” розповіла докторка юридичних наук Наталя Опольська.
За її словами, у випадку наявності повістки чи направлення на ВЛК у військовозобов’язаного є обов’язок з’явитися – як з метою уточнення даних, так і задля проходження комісії.
“Невиконання такого обов’язку є порушенням правил військового обліку. Відповідальність за неявку – адміністративна … та передбачає штраф в розмірі від 17 000 гривень”, – пояснила юристка.
Відео дня
Водночас вона підкреслила, що якщо військовозобов’язаного не було направлено на ВЛК відповідною повісткою чи направленням у встановленому законом порядку уповноваженим працівником ТЦК та СП, особу не може бути притягнуто до адміністративної відповідальності.
“Законом … передбачено, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби. Таке визначення не передбачає обов’язку військовозобов’язаного ініціювати проходження військово-лікарської комісії й не звільняє від обов’язку ТЦК та СП направити особу на ВЛК”, – уточнила Опольська.
Читайте також:
Зеленський підписав закон про ліквідацію КРАІЛ та посилення контролю на гральному ринку
Повторний огляд для обмежено придатних: юристка пояснила, чи потрібно самому йти на ВЛК
“Привозять явний неліквід”: військовий жорстко висловився про мобілізацію в Україні
При цьому вона не стала прогнозувати “дії ТЦК та СП у цьому випадку”, але зазначила, що спробу притягнути до відповідальності особу можна буде оскаржити – як в досудовому, так і в судовому порядку.
Також юристка розповіла, що чекатиме на військовозобов’язаного, який раніше був визнаний обмежено придатним, але не пройшов ВЛК до 5 лютого:
“Відповідь на це питання полягає у наявності повістки/направлення, а також дати такого направлення. Якщо вимогу щодо строку прибуття по повістці виконано, підстави для штрафу відсутні”.
Водночас, наголосила юристка, в разі наявності повістки, наприклад, на 1 лютого, а особа з’явиться після 10 лютого, такого військовозобов’язаного, ймовірно, буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а оскарження протоколу про адміністративне правопорушення буде можливим лише за наявності поважних причин неявки в строки.
“Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, визнаються: перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк; смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка)”, – уточнила Опольська.
Мобілізація в Україні – останні новини
Як повідомляв УНІАН, народний депутат розповів про співвідношення мобілізації і рекрутингу в Україні. За словами Федіра Веніславського, в Україні вдалося суттєво вдосконалити систему мобілізації – в рамках відповідних заходів проведено ревізію людського ресурсу.
Щодо рекрутингу, то це, за словами нардепа, – додатковий, але не основний інструмент поповнення війська.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Мобілізація ув’язнених: нардепка розповіла, скільки засуджених готові приєднатися до ЗСУ
- Муженко: Україні доведеться прийти до зниження мобілізаційного віку
- І чоловіки, і жінки мають бути військовозобов’язаними: комбат назвав причину