Такі запаси можуть задовольнити енергетичні потреби країни протягом 60 000 років.
Торій має значні переваги, якщо його порівнювати з ураном-235 / фото ua.depositphotos.com
Китайські вчені відкрили величезні поклади торію, завдяки чому КНР може значно розвинутися у виробництві електроенергії. Таке родовище було виявлено у гірничодобувному комплексі Баян-Обо у Внутрішній Монголії. У ньому було знайдено приблизно мільйон тонн торію – альтернативного ядерного палива, яке, за словами експертів, може забезпечити Китай енергією на тисячу років вперед. Про це пише Farmingdale Observer.
“Поклади торію, виявлені в китайському гірничодобувному комплексі Баян-Обо, мають енергетичний ресурс, що змінює правила гри і може трансформувати енергетичний ландшафт країни. За оцінками вчених, це відкриття теоретично може забезпечити достатню кількість палива, щоб задовольнити енергетичні потреби Китаю протягом 60 000 років. Цей вражаючий часовий проміжок змусив багатьох енергетичних аналітиків назвати цей ресурс практично безмежним”, – йдеться у матеріалі.
Попри те, що це родовище торію оцінюють у близько 178 млрд доларів, його справжня цінність – це енергетичний потенціал. Порівняно з традиційним ураном, який використовують в ядерних реакторах, торій має декілька переваг як джерело ядерного палива. Зокрема цей елемент не розщеплюється у природі, проте його можна перетворити на уран-232.
Відео дня
“Понад століття країни ведуть війни за викопне паливо. Виявляється, нескінченне джерело енергії лежить прямо у нас під ногами”, – заявив пекінський геолог у коментарі журналістам.
Ба більше, у Китаї було виявлено близько 233 багатих на торій районів, що говорить про те, що загальні запаси суттєво перевищують початкові оцінки.
Які переваги та недоліки має торій з точки зору безпеки та екології?
Однією з найбільших переваг торію є його профіль безпеки, якщо порівнювати з традиційними урановими видами палива. Якщо спиратися на наукові дослідження, радіоактивні відходи ядерних процесів на основі торію стають безпечними через кілька сотень років, в той час як відходи урану-235 залишаються небезпечними впродовж тисяч років.
“Торієвий паливний цикл також створює самопідтримуваний процес, в якому нейтрони, що утворюються під час трансмутації, можуть бути перероблені для переробки більшої кількості торію, що підвищує ефективність. Ця характеристика сприяє прогнозам щодо надзвичайної довговічності виробництва енергії з використанням цього ресурсу в Китаї”, – підкреслили в Farmingdale Observer.
Попри такі переваги, видобуток торію занепокоює екологів. Зокрема дослідження виявили забруднення атмосфери з підвищеним радіоактивним ризиком на територіях, які прилеглі до гірничодобувних підприємств.
У матеріалі додають, попри те, що потенціал торію має перспективний вигляд, до його повної реалізації існують інженерні та регуляторні виклики.
“Тим не менш, це відкриття є важливою віхою в постійному пошуку стійких, довгострокових енергетичних рішень, які в кінцевому підсумку можуть принести користь не тільки Китаю, але й потенційно всьому світу”, – підсумували у виданні.
Інші родовища корисних копалин у світі
Раніше повідомлялось, що на Заході США геологи виявили найбільше у світі “родовище літію” вартістю 413 млрд євро. Така знахідка має великий потенціал для зміни методу, яким світ отримує дуже важливі матеріали для чистої енергії. Це родовище тепер стало головним місцем для видобутку літію, випереджаючи інші родовища в регіоні, серед яких Клейтон-Веллі та Райоліт-Рідж в Неваді.
Також вчені знайшли найбільше у світі родовище заліза у віддаленій частині Західної Австралії. Йдеться про регіон Гамерслі, який вже відомий своїми багатими мінеральними ресурсами. За оцінками експертів, таке родовище містить близько 55 мільярдів метричних тонн руди з концентрацією заліза, що перевищує 60 відсотків.
Вас також можуть зацікавити новини:
- В Японії знайшли рештки унікального птерозавра з 3-метровими крилами
- “Рогата” курка: у США назавжди вимер вересовий птах
- Тихі й небезпечні: вчені з’ясували, як можна передбачити виверження “прихованих” вулканів