Ударні дрони використовуються проти броньованої техніки та систем ППО ворога.
Німеччина вже передала Україні близько 1000 дронів HF-1 / фото – скриншот
Восени 2024 року в Німеччині оголосили про плани передати Україні 4000 тисяч неназваних баражуючих боєприпасів. Пізніше з’ясувалося, що йшлося про ударні дрони типу HF-1 від компанії Helsing. Наразі Сили оборони України вже активно використовують ці БПЛА в боротьбі проти російських окупантів, пише Defense Express.
Зазначається, що в сюжеті німецького видання BILD йдеться про те, що вже було поставлено близько 1000 дронів типу HF-1. Журналісти навіть показали, як ці БПЛА використовують бійці Сил спеціальних операцій у Сумській області.
За словами одного з військових, вони використовують дрони HF-1 проти низки різних цілей, включно з броньованою технікою і системами ППО ворога. Інший оператор дрона розповів журналістам, що вони працюють з HF-1 на дальність близько 45-50 км.
Відео дня
У виданні зазначили, що в українських військових дрони HF-1 обладнані системою донаведення, яка допомагає захопити ціль і тримати її до самого ураження. Також бійці працюють із системою, де пілот знаходить ціль, захоплює цю ціль, а потім літак вражає її.
У виданні підкреслили, що HF-1 роблять із фанери. Це позитивно впливає на здешевлення цього озброєння.
“Матеріал, з якого він зроблений, не має значення в принципі і можна використовувати будь-який матеріал, аби він літав. Він може бути зроблений як із дерева, так і з пінопласту, повністю надрукований на 3D-принтері тощо. Це не має значення для літака. У нашому випадку те, що він зроблений із дерева, робить його навіть кращим, тому що він радіопрозорий і дає змогу краще працювати на більших відстанях”, – пояснив один із військових.
Читайте також:
Федоров показав робота, який врятував трьох поранених з місячного оточення (відео)
У 2025 році на фронт відправлять більше роботів: у Міноборони розповіли про масштабні плани
Не виходимо й на половину потужностей: Камишін про труднощі з виробництвом FPV-дронів
Також українські бійці поділилися в розмові з журналістами, що Силам оборони потрібно більше як дронів, так і людей, які з ними працюють.
Українські дрони – інші новини
Раніше головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що на фронті вже працюють українські дрони на оптоволокні дальністю 20 км. За його словами, зараз Україна працює над нарощуванням кількості та спроможності дронів на оптоволокні.
Крім того, стало відомо, що українські бійці отримають нові вітчизняні дрони-камікадзе “Амага-10”. Вони мають підвищену стійкість до впливу РЕБ, високу швидкість і маневреність.
Вас також можуть зацікавити новини:
- У ЗСУ “засвітився” один із найменших броньовиків у світі
- “Це рішення 70-х років”: Буданов розкрив справжню суть дронів на оптоволокні
- У РФ створюють “відділення аграрних дронів”: у Defense Express розповіли про плани ворога